Tomáš VOPAŘIL – ODBORNÝ MASÉR / INSTRUKTOR FITNESS

Masáž horkými kameny

         Masáž horkými kameny je velmi příjemný a zároveň účinný druh masáže. Vychází ze starých čínských technik. Nahřáté i studené kameny se používaly k léčení kromě Číny ještě například v Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány  atd. Působí na celý organismus, a to především teplem a energií vlastních kamenů.

        Používám přírodní nijak neopracované kameny různé velikosti z řek a okolní přírody. Výborně udržují teplo a mají vysokou energetickou vibraci – léčivé účinky. Nahřívám je ve vodní lázni na teplotu 45-55 st.C.  Masírovat začínám rozmístěním kamenů po těle a po 10-15 min.  nahřátí provedu  vlastní olejovou masáž celého těla nebo jeho části.

Masáž je velmi intenzivní ale bezbolestná. Můžete vnímat hluboký klid a pocit vyrovnání i několik dalších dnů. V těle se vlivem masáže nastartují léčebné procesy, povzbudí se činnost jater a ledvin. Nasloucháme svému tělu a ono si samo řekne. Někdy se také může dostavit přechodná bolest hlavy nebo rýma. Přícinou bývá kdysi dávno přechozená nemoc, jejíž léčení se masáží samo nastartovalo. Po zbytek dne doporučuji vynechat psychicky a fyzicky náročné činnosti. Nutný je dostatečný přísun tekutin, nejlépe čisté vody nebo zeleného čaje. Pro zvýšení léčebného účinku se vyhněte kávě a alkoholu.

Účinky masáže horkými kameny:

– dodávají tepelnou energii a prohřívají celé tělo

– stimuluje krevní oběh

– uvolňuje ztuhlé svaly i klouby, rozptyluje svalovou tenzi a tím přispívá k urychlení regenerace

– je to výborná relaxace. Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu, úzkost a stres, nespavost a neklid.

– podporuje hojení namožených či natažených svalů, podporuje imunitní systém.

– zrychluje metabolizmus, což pomáhá i při hubnutí.

– teplo z kamenů pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče, uleví od bolesti v kloubech.

– odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, tím působí i proti celulitidě.

– na jemnohmotné úrovni se zlepšuje tok v energetickém systému člověka. Dochází k vylaďování funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah).